17 Ekim 2007 Çarşamba

Gallery Wrap nedir ? Nasıl görünür?Birçok kişi bize "Gallery Wrap" nedir diye soruyor... Aslında Türkçesi "Galeri Pakedi ya da Galeri Sarışı" demek .

Türkçesi durumu ne kadar iyi özetleyebiliyor tartışılır ama Gallery- Wrap denenilen şey aslında tablonun kendisinde çerçeve olmadan bir derinlik duygusu uyandıracak şekilde canvas(tuval bezini) kalın tahta çubuklara germe ve monte etme işlemine verilen tekniğin adıdır. "Gallery Wrap" denen işlemde tahta çubuğa gerilen tuvalin üzerinde gözle görülebilen alanlarda tel zımba veya iğneye asla rastlayamazsınız.

"Gallery Wrap" için iki tür söz konusudur.1. Devam Eden Görsel : (Continuous Wrap)

Görsel tam manası ile olduğu gibi tahta kasnağa gerdirilir ve ahşap kasnağın üzerine sarılır. Ancak normalde görsel kasnakta kenarları da kapladığı için 5 cm enden ve boydan kayıplar verebilmektedir. Yağlıboya tablolarda bu görselin net görüntüsünden üst alt ve yanlardan 5'er cm çalmaktadır. Ancak biz CANVASTAR "Continuous Wrap" uygulamasında normal baskı alanında kayıp olmadan var olan görselin devamlılığını sağlayabiliyoruz. Bu işlem tabi ki az sonra okuyacağınız "Kenar Rengi" işleminden grafik çalışma anlamında biraz daha uğraştırdığı için ek bir maliyet taşımakta.

2. Kenar Rengi : (Border Color)

Gerilmiş tuval bezinin kenarları farklı bir renge boyanır. Bu tabloda var olan ve sanki resmi tamamlayan bir renk olabileceği gibi kenar hissi ve derinliğini daha belirgin yaratabilecek standart ve sabit renkte bir kenar çizgisi de olabilir. Bunun için 5 cm artan baskı alanından başka ek bir maliyet söz konusu değildir.

Her iki şekilde de tablo çerçevesiz olarak asılır. Sizde evlerinize bu en son çağdaş tablo sunum trendi olan "Gallery Wrap" uygulaması ile galerilerin sunum havasını katın. Dikkatli ve hassas bir şekilde ahşap kasnağı çevreleyen tablonuz inanın çerçevesiz de çok canlı, şaşırtıcı ve trendy görünecek !

Gallery Wrap benim favorim. Bugün Gallery Wrap 'li tablo uygulamasını gelin siz de Canvastar.com da kendiniz görün ve deneyin.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Sizden bu sekilde tablo siparisi yaptıktan sonra artık hicbir sekilde tablolar icin cerceve kullanmamaya karar verdim. Hem daha sık duruyor hem de daha trend.