Ana içeriğe atla

En Güzel Yılbaşı Hediyeleri.. 2013

Bu yıl sevdiklerinize en güzel yılbaşı hediyelerini siz verin.
En güzel anlarınızı ya da sevdiğiniz ressamların eserlerini duvarlarınızda görmek istemezmisiniz..
CANVASTAR.com adresinden dilediğiniz eserin siparişini verebilir ya da fotoğraflarınızı canvas üzeri baskı tablo olarak alabilirsiniz. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Osman Hamdi Bey’in ‘Vazo Yerleştiren Kız’ tablosu 2.6 milyon liraya satıldı.

Osman Hamdi Bey’in ‘Vazo Yerleştiren Kız’ tablosu, Mehmet   Ali Aydınlar’ın koleksiyonuna tam 2.6 milyon liraya satıldı.

Türkiye’nin önemli müzayede evlerinden biri olan Antik A.Ş.’nin, klasik Türk resminin usta sanatçılarının eserlerinin yer aldığı 275. Müzayedesi, 16 Aralık saat 14.00’te Swissotel’de gerçekleştirildi. 272 eserin yer aldığı müzayedenin en heyecan verici tablosu Osman Hamdi Bey’in ilk kez satışa sunulan “Vazo Yerleştiren Kız” adlı eseriydi. 1883 tarihli ve 47x 25 cm ebatlarındaki tuval üzerine yağlıboya tablo, Türk resim sanatının en önemli çalışmalarından biri olarak gösteriliyor. Osman Hamdi’nin eseri müzayedede 1 milyon 800 bin lira muhammen bedelle satışa sunuldu. Ender Mermerci koleksiyonundan müzayedeye gelen “Vazo Yerleştiren Kız”, birbiri ardına kalkan bayrakların ardından 2 milyon 600 bin liraya satıldı. Vergilerle birlikte fiyatı 3 milyon 282 bin lira olan eser Mehmet Ali Aydınlar’ın eşi Seher Aydınlar tarafından satın alındı.
Eşim ‘al’ dedi, aldım Sehe…

Akademik Sanat Nedir?

Jacque Louis david, I.Napolyon'un İmparatoriçe Josephine'e Taç Giydirmesi, 629 x 979 cm, 1907
Akademi Yunanca academia sözcüğünden gelmiştir. M.Ö. 387'de Atina çevresindeki bir parkta Platon'un kurduğu Akademi, felsefe öğretimi ve tartışmaları içindi. 15. yüzyılda Floransa'da Lorenzo da Medici'nin çevresindeki İtalyan hümanistleri, akademi sözcüğünü canlandırmışlardır.

İlk sanat akademileri 16. yüzyılda İtalya'da kurulmuş ve bir atölyede toplanan sanatçılar aynı modele bakarak resim yapmaya başlamışlardı. 1531'de kurulan Bandinelli akademisi en eski örnektir.

Modern bir sanat okulu olarak akademi, ressam Jacque Louis David'in etkisiyle Fransa'da 19. yüzyılda kuruldu. Bu yolda en eski örneklerden bir başkası da, Vasari'nin Academia del Disegno (1563)'sudur.

1768'de kurulan İngiliz Krallık Akademisi bu eğitim kurumlarının gelişmesinde rol oynadı.

Akademik sanat geleneklere sıkı sıkıya bağlılık, klasik kurallardan ayrılmama olarak tan…

Pieter Bruegel Babil Kulesi

Pieter Bruegel Babil Kulesi Tarih: 1563 Yer: Kunsthistorisches Museum, Viyana
www.canvastar.com