Ana içeriğe atla

Hakkımızda

TANITIM
Plastik sanatlar alanında yaklaşık 30 yıllık tecrübemizle siz sanatsever dostlarımıza seçkin bir koleksiyon sunuyoruz. Portföyümüzün oluşturulmasında yoğun tecrübelerini ve tavsiyelerini bizlere sunan İstanbul Sanat Evi uzmanlarına teşekkür ederiz. Dünyaca ünlü ressamların eserlerinden oluşturduğumuz portföyümüz günden güne artmakta, sizlerden gelen istek ve görüşler doğrultusunda yenilenmektedir.

canvastar.com'a üye olarak, hem sunduğumuz kolaylıklardan yararlanabilir hem de gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.


ÖZEL SİPARİŞLERİNİZ

Koleksiyonumuzda bulunan tablolar dışında, özel olarak tuvale posterini istediğiniz bir fotoğrafınız ya da tasarımınızı da kanvas tablo olarak sunabiliyoruz.
Bu noktada sizlere süreci anlatmak istiyoruz: Elinizdeki görsel dökümanı bize gönderdiğinizde öncelikle grafikerlerimiz tarafından hangi ebatlarda basılmaya uygun olduğu size bildiriliyor. Ayrıca, arzu ederseniz döküman üzerinde gerekli renk ve grafik iyileştirmeler yapılıyor. Son şekli ile onayınız alındıktan sonra baskıya veriliyor.
Dekorasyon amaçlı özel siparişlerinizin yanısıra, özellikle çalışmalarını sergilemek isteyen profesyonel fotoğrafçılar ve özel mekanları tasarlayan iç mimarlar için köklü deneyimimizi hizmetinize sunuyoruz. Son dönemlerde new media ve enstalasyon çalışmalarında da sanatsal bir çözüm elemanı olarak kanvas tablolarımızın kullanılmaya başlandığını duyurmak isteriz.

KALİTE ÜZERİNE

Baskılarımız, % 100 pamuk astarlı 1. sınıf tuval üzerine dijital plotter ile orijinal mürekkepler kullanılarak yapılmaktadır.
Kanvas tablolarımızı 8 farklı boyda sunmaktayız. Tablonun uzun kenar (yatay ya da dikey) ölçüsü esas alınmakta ve 50 cm ile 120 cm arasında 8 standart boy bulunmaktadır. Ancak arzu edildiğinde görsel kalitesi elverdiği oranda özel ebatlarda da üretim yapılmaktadır.

Zevkinize ve mekanınıza uygun olacağını düşündüğümüz binlerce eserle sizleri başbaşa bırakıyor ve iyi alışverişler diliyoruz.

Tel: 0216 441 47 58

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Siz Hiç 103 Ünlü'yü Aynı Tabloda Gördünüz mü ?

103 ünlü ismin yer aldığı bu tablodaki kişilerin kim olduğunu bilmeye çalışmak, ilk bakışta biraz karışık görünse de tabloya dikkatli bakıldığında pek çok tanıdık yüze rastlamak mümkün. 3 Çinli ve Tayvanlı ressam tarafından 2006 yılında yapılan ‘Discussing the Divine Comedy with Dante’ (Dante’yle İlahi Komedya’yı Tartışmak) başlığını taşıyan bu tablo İtalyan ressam Raphael’in Rönesans fresklerinden ‘The School of Athens’ (Atina Okulu)’ten esinlenerek yapılmış. 103 ünlü tablosunu satın almak için;

Osman Hamdi Bey’in ‘Vazo Yerleştiren Kız’ tablosu 2.6 milyon liraya satıldı.

Osman Hamdi Bey’in ‘Vazo Yerleştiren Kız’ tablosu, Mehmet   Ali Aydınlar’ın koleksiyonuna tam 2.6 milyon liraya satıldı.

Türkiye’nin önemli müzayede evlerinden biri olan Antik A.Ş.’nin, klasik Türk resminin usta sanatçılarının eserlerinin yer aldığı 275. Müzayedesi, 16 Aralık saat 14.00’te Swissotel’de gerçekleştirildi. 272 eserin yer aldığı müzayedenin en heyecan verici tablosu Osman Hamdi Bey’in ilk kez satışa sunulan “Vazo Yerleştiren Kız” adlı eseriydi. 1883 tarihli ve 47x 25 cm ebatlarındaki tuval üzerine yağlıboya tablo, Türk resim sanatının en önemli çalışmalarından biri olarak gösteriliyor. Osman Hamdi’nin eseri müzayedede 1 milyon 800 bin lira muhammen bedelle satışa sunuldu. Ender Mermerci koleksiyonundan müzayedeye gelen “Vazo Yerleştiren Kız”, birbiri ardına kalkan bayrakların ardından 2 milyon 600 bin liraya satıldı. Vergilerle birlikte fiyatı 3 milyon 282 bin lira olan eser Mehmet Ali Aydınlar’ın eşi Seher Aydınlar tarafından satın alındı.
Eşim ‘al’ dedi, aldım Sehe…

Ressam Cevat Dereli'nin yağlıboya tablosu 3 yıl depoda bekletildi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Cevat Dereli’ye ait sanat şaheseri tabloya zarar verenlerin peşini bırakmıyor. Tablonun sadece Bursa’dan Ankara ’ya rulo şeklinde taşınmakla kalmadığı, 3 yıl da müzenin deposunda rulo halinde bekletildiği ortaya çıktı. 309 x 188 cm ebatlarında tarihi yağlıboya tabloyu kurtarma şansının kalmadığı belirlendi.

Türkiye ’nin ilk sanayileşme atılımları çerçevesinde 1938’de Bursa’da hizmete giren Merinos Yün Fabrikası’nın açılışına Atatürk katıldı. Etkilendiği fabrika için ünlü Türk ressamlarından Cevat Dereli’den fabrikanın resmini yapmasını istedi. Yağlıboya tablo uzun yıllar fabrikanın duvarlarını süsledi.

2000 yılında fabrikanın ‘ekonomik ömrünü tamamladığı’ gerekçesiyle kapatılmasına karar verildi. 2004 yılında fabrika özelleştirilirken kuruma ait çok değerli arazi ve üzerindeki taşınmazlar Büyükşehir Belediyesi’ne, müzelik değerde eserlerse Kültür Bakanlığı’na devredildi.

Eseri almak için restoratör ressam Hasan Mutlu görevlendirildi. Lakin Mutlu aracına sığmay…